Skočiť na obsah

Župa cez víkend premiérovo podávala druhú dávku vakcíny od AstraZeneca, spolu podala takmer 6.500 dávok vakcíny

Publikované:

Celkovo bolo cez víkend podaných 6.424 vakcín, z toho 2.134 v Dunajskej Strede a 4.290 v Trnave.

Zobraziť galériu

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách trnavskej župy sa cez víkend premiérovo podávala druhá dávka vakcíny AstraZeneca. Dostali ju učitelia, ktorí boli po prvýkrát zaočkovaní vo Fakultnej nemocnici Trnava pred 10 týždňami. Župe sa zároveň podarilo pokračovať v očkovaní nových záujemcov. Celkovo bolo cez víkend podaných 6.424 vakcín, z toho 2.134 v Dunajskej Strede a 4.290 v Trnave.

„Rýchlosť očkovania sme prispôsobili počtu dostupných vakcín, a tak sme tento víkend očkovali v dvoch z troch župných centier, a to v Dunajskej Strede a Trnave. Teším sa, že sme už začali preočkovávať ľudí, teda podávať im druhú dávku. Tento fakt považujem za dôležitý míľnik v boji s pandémiou. Zároveň dúfam, že zásoby vakcín budú čoraz väčšie,“ podčiarkol trnavský župan Jozef Viskupič.

Očkovanie druhou dávkou vakcíny od AstraZeneca odporúča Ministerstvo zdravotníctva SR po 10 až 12 týždňoch. Národné centrum zdravotníckych informácií pozýva ľudí na preočkovanie automaticky. V SMS správe býva uvedený termín a miesto očkovania, ktoré je zhodné s miestom prvého očkovania, respektíve je v najbližšom očkovacom centre k miestu bydliska.

Aktuality

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky