Skočiť na obsah

Župa do konca roka opraví ďalších 16 úsekov ciest 

Publikované:

Neogotický kaštieľ v Galante bol v stredu 30. septembra 2020 miestom 19. riadneho rokovania Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja.

Zobraziť galériu

„Vďaka transparentnému verejnému obstarávaniu rekonštrukcií ciest sme ušetrili finančné prostriedky, z ktorých ešte do konca roka opravíme ďalších 16 úsekov ciest nachádzajúcich sa vo všetkých okresoch kraja v celkovej hodnote 1,6 milióna eur,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Župní poslanci zároveň rozhodli o prijatí návratnej finančnej pomoci od vlády určenej na kompenzáciu výpadku daňových príjmov v dôsledku koronakrízy. Vyše 5,5 milióna eur bude použitých do konca roka na úhradu bežných i kapitálových výdavkov.
Poslanci vyjadrili súhlas aj s návrhom na ozdravenie siete škôl a školských zariadení, čím ukončili proces začatý na svojom júlovom zasadnutí. Až jeden a štvrť milióna eur ostáva v školstve, pričom budú presmerované z poloprázdnych budov do skvalitnenia vzdelávania.

Žiadosti o podporu z budúcoročnej 500-tisícovej výzvy na podporu regionálneho rozvoja v župe bude možné podávať do 30. novembra. Poslanci tiež rozhodli o vypísaní 32. kola obchodnej verejnej súťaže na predaj štyroch súborov nehnuteľností vrátane bývalej budovy Trnavského osvetového strediska.
Župa požiada o ďalšie eurofondy na využitie obnoviteľných zdrojov energie v budovách svojich organizácií. K schváleným projektom s celkovým rozpočtom viac ako milión eur tak môže pribudnúť 10 s oprávnenými výdavkami až štyri milióny eur.

Schválená bola aj spoluúčasť kraja pri financovaní eurofondového projektu rekonštrukcie vzácneho vodného kolového mlyna v Tomášikove, ktorého súčasťou je aj výstavba návštevníckeho centra.
Zastupiteľstvo odobrilo aj pristúpenie kraja k memorandu o spolupráci s Juhomoravským krajom vo veci prípravy cezhraničného projektu rekonštrukcie mosta cez rieku Morava na ceste II/425 medzi obcami Brodské a Lanžhot.
V súvislosti s výjazdovým charakterom zasadnutia zastupiteľstvo zobralo na vedomie informáciu o rozvojových zámeroch župy v okrese Galanta. V oblasti kultúry ide o rekonštrukciu parného mlyna v Dolných Salibách na výstavný priestor a depozitár, či hľadanie uspokojivého priestorového riešenia pre Galantskú knižnicu. Župa by mala financovať aj rekonštrukciu strechy na budove SOŠ obchodu a služieb v Galanta aj vytvorenie projektovej dokumentácie na prístavbu k budove DDS pre deti a dospelých v Galante, vďaka ktorej bude môcť byť rozšírená kapacita poskytovania sociálnej služby ambulantnou formou o 20 miest – po 10 v domove sociálnych služieb a v špecializovanom zariadení pre deti od 3 do 7 rokov.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Kultúra sa presúva do online priestoru

V súvislosti s obmedzením pohybu obyvateľstva zostane všetkých 18 kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti trnavskej župy pre verejnosť uzatvorených od soboty 24. októbra 2020 až do odvolania.

S vašou pomocou to zvládneme

Pomôžte pri celoplošnom testovaní v našom kraji.

Bezpečne za kultúrou v Trnavskej župe

Aj počas núdzového stavu je všetkých našich 18-ich kultúrnych inštitúcií prístupných pre individuálnych návštevníkov. Aby sa zamestnanci i návštevníci cítili pri získavaní umeleckých zážitkov bezpečnejšie, nakúpili sme hygienické a ochranné prostriedky za 20 tisíc eur.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky