Skočiť na obsah

Župa dokončila rekonštrukciu cesty na Koniarekovej a Zavarskej v Trnave

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj na začiatku septembra 2021 ukončil rekonštrukciu 1,6 kilometra dlhého úseku cesty III/1279 v Trnave.

Zobraziť galériu TS - Rekonštrukcia Koniarekovej (3)TS - Rekonštrukcia Koniarekovej (1)

Realizácia prác na Koniarekovej a Zavarskej stála 551-tisíc eur, čo je vďaka transparentnému verejnému obstarávaniu o tretinu menej, ako bol predpoklad.

„Zrekonštruovali sme vyťažený úsek medzi obchvatom a centrom Trnavy. Stavebné práce boli koordinované s mestom Trnava, spoločnosťou TAVOS a investorom. Teším sa, že stará ‚panelka' na Koniarekovej je minulosťou. Zmodernizovaný úsek je pre komfortnejší a bezpečnejší. Pribudol ostrovček, prechody pre chodcov a lepšie verejné osvetlenie,uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Poškodená vozovka a uličné vpuste boli vymenené, podobne ako betónové obrubníky. Na vozovke je nanovo zabezpečené odvodnenie do okolitej zelene. Okrem novej povrchovej úpravy, boli opätovne osadené aj nové obrubníky tak, aby bol zabezpečený odtok vody.

„Povrch ciest bol sfrézovaný následne sa naň položila nová asfaltová vrstva. Zaujímavosťou je, že pôvodný materiál sme dokázali použili znova, čím došlo k zníženiu tvorby stavebného odpadu. Napokon sme sfinalizovali vodorovné dopravné značenie, a to našim novým, moderných strojom od výrobcu Hofmann. Zhodou okolností to bol posledný z vyše 300 kusov techniky, ktoré sme obstarali za takmer 11 miliónov eur,“ skonštatoval riaditeľ Správy a údržby ciest TTSK Dalibor Trebichalský.

Aktuality

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky