Skočiť na obsah

Župa operatívne upraví cestovné poriadky počas cyklistických pretekov Okolo Slovenska

Publikované:

V súvislosti so záverečnou etapou 65. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska upravuje Trnavský samosprávny kraj cestovné poriadky niektorých spojov prímestskej autobusovej dopravy.

Zobraziť galériu

Zmeny sa v nedeľu 19. septembra 2021 dotknú dvanástich spojov v čase prejazdu pelotónu okresmi Hlohovec a Trnava.

„Preteky okolo Slovenska opäť vyvrcholia v Trnavskom kraji. Na trnavský finiš sa už všetci veľmi tešíme, keďže k nám zavítajú hviezdy svetovej cyklistiky na čele s fenomenálnym Petrom Saganom či Chrisom Froomom. Okrem toho, že sme organizáciu podujatia finančne podporili, naši cestári skontrolovali stav ciest II. a III. triedy a dopravného značenia po trase. V súvislosti s prejazdom pelotónu cez okresy Hlohovec a Trnava budú upravené cestovné poriadky prímestských autobusov,“ avizoval trnavský župan Jozef Viskupič a súčasne poprosil vodičov o dodržiavanie pokynov organizátorov a príslušníkov Policajného zboru SR v súvislosti s dopravnými obmedzeniami.

Záverečná, štvrtá etapa pretekov meria 159 kilometrov a vedie z Trenčianskych Teplíc cez Hlohovec a Šúrovce až do Trnavy. Na pretekárov čaká napríklad horská prémia pri Hlohovci a rýchlostné prémie v Trnave a Borovej. Prejazd Hlohovcom sa očakáva medzi 13:08 a 13:20, pričom do cieľa na Hlavnej v Trnave by pretekári mali doraziť medzi 14:30 a 14:50.

Prímestské autobusové spoje budú mať v závislosti od priebehu etapy posunutý odchod z vybraných zastávok, prídu do cieľovej stanice s niekoľkominútovým meškaním alebo budú presmerované na iné trasy. Vzhľadom na možné zmeny počas konania pretekov alebo meškania pelotónu môžu byť cestovné poriadky operatívne upravované.

Aktuality

TTSK - Participatívny rozpočet

Na podanie projektov do participatívneho rozpočtu ostáva niekoľko dní

Trnavský samosprávny kraj spustil začiatkom septembra tretí ročník participatívneho rozpočtu. Na realizáciu víťazných projektov je v rozpočte vyčlenených 250-tisíc eur. Občianske združenia, neziskové organizácie a fyzické osoby môžu prihlásiť svoj nápad už len do piatka 29. októbra 2021. Na svoj komunitný zámer môžu získať až 5-tisíc eur. O víťazných projektoch budú prostredníctvom online hlasovania rozhodovať aj obyvatelia kraja.

65197

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

Pripravili sme prehľadný zoznam zariadení, ktoré ponúkajú možnosť očkovania aj bez predchádzajúcej registrácie počas týždňa (aktuálny k 25.10.2021).

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky