Skočiť na obsah

Župa pokračuje v očkovaní aj v roku 2022, vakcínu dostalo prvých 1.000 detí od 5 do 11 rokov

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj od 7. do 9. januára 2022 podal viac ako 10-tisíc dávok vakcín proti ochoreniu Covid-19. Župa v troch veľkokapacitných očkovacích centrách zaočkovala aj prvých skoro 1.000 záujemcov vo vekovej kategórií od 5 do 11 rokov.

Zobraziť galériu

Očkovanie detí vo veku od 5 do 11 rokov sa začalo v piatok 7. januára 2022 vo veľkokapacitnom očkovacom centre na Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Trnave, kde detskú vakcínu Pfizer/BioNTech dostalo skoro 600 detí. V sobotu 8. januára 2022 bolo vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Dunajskej Strede zaočkovaných 278 detí vo veku od 5 do 11 rokov a v Skalici na Strednej zdravotníckej škole dostalo vakcínu ďalších viac ako 100 detí v rovnakej vekovej kategórií.

 

„S očkovaním detí vo veku od 5 do 11 rokov sme začali hneď v úvode nového roka a za dva dni sme zaočkovali dokopy až 1.000 detí. Pripravili sme pre ne vyhradený čas, príjemné prostredie a sladkosti. Ďakujem detským lekárom, zdravotníkom a celému personálu za plynulé očkovanie aj v novom roku,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Dunajskej Strede bolo celkovo podaných 3.440 dávok vakcín, v Skalici 1.232 dávok vakcín a vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Trnave bolo celkovo podaných 5.976 dávok. Trnavská župa od spustenia očkovania vo februári v roku 2021 podala celkovo viac ako 366-tisíc dávok vakcín, z toho vyše 33-tisíc výjazdovo.

 

Registrácia na očkovanie prebieha prostredníctvom webu Národného centra zdravotníckych informácií. Novinkou je, že záujemcovia sa môžu prihlásiť na konkrétny čas a miesto, pričom im bude zaslaná potvrdzujúca SMS správa. Vopred registrovaní záujemcovia majú prednosť pred neregistrovanými.

 

Župa bude o očkovaní v najbližšom období informovať na svojej webovej stránke a na svojich profiloch na sociálnych sieťach.

Aktuality

TTSK - Očkovanie (3)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude očkovať proti ochoreniu Covid-19 v sobotu 22. januára 2022. Očkovanie bude prebiehať vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede a v Trnave. Očkujeme prvou, druhou a treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech.
V záujme zabezpečenia plynulého chodu očkovacích centier, prosíme všetkých záujemcov o vakcínu, aby využili možnosť registrácie prostredníctvom webu www.vakcinacia.nczisk.sk.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky