Skočiť na obsah

Župa sa uchádza o milión eur na modernizáciu ôsmich kultúrnych inštitúcií

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj požiada o nenávratný finančný príspevok na podporu udržateľnosti a odolnosti 8 kultúrnych inštitúcií vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Projekty v celkovej hodnote viac 750 tisíc eur majú za cieľ zvýšiť atraktivitu zriaďovanej kultúry pre návštevníkov v období po pandémií ochorenia Covid-19.

Zobraziť galériu TTSK - Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici

„Regionálne kultúrne inštitúcie sú dlhodobo podfinancované. Preto oceňujem, že samosprávy vrátane žúp môžu žiadať o eurofondový príspevok na ich modernizáciu v novej výzve. Pripravili sme 8 projektov v hodnote od 40-tisíc eur do 190-tisíc eur. Spolu môžeme získať 750 tisíc eur na modernizáciu technického vybavenia hlohovskej hvezdárne, modernizáciu ozvučenia a osvetlenia veľkej sály Divadla Jána Palárika v Trnave alebo obnovu interiéru Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici,” skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Výzva Ministerstva kultúry Slovenskej republiky je v objeme takmer 15 miliónov eur. Tieto finančné prostriedky zo zdrojov Európskej únie môžu použité na zvýšenie kvality poskytovaných služieb alebo na zlepšenie úrovne hygienických štandardov kultúrnych inštitúcií v regiónoch. Na každý projekt je možné požiadať maximálne 200-tisíc eur. Minimálna výška príspevku pre knižnice, hvezdárne a planetáriá je 30-tisíc eur, pre ostatné kultúrne inštitúcie ide o minimálnu sumu 50-tisíc eur.

Zámer podať žiadosti o eurofondy, ako aj ich 5-percentné spolufinancovanie z rozpočtu župy, budú schvaľovať krajskí poslanci na svojom zasadnutí v stredu 20. októbra 2021 o 13:00. Program a materiály sú zverejnené na https://osam.trnava-vuc.sk/#sk/view-zastupitelstvo-zasadnutia/2017-2022 .

Aktuality

TTSK - Očkovanie (4)

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji počas víkendu

Trnavská župa bude ponúkať očkovanie proti ochoreniu Covid-19 počas soboty a nedele 11. a 12.decembra 2021. Možnosť nechať sa zaočkovať majú obyvatelia vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede, Skalici a v Trnave. Očkujeme registrovaných aj neregistrovaných záujemcov, prvou, druhou a treťou dávkou vakcín Moderna a Pfizer.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky