Skočiť na obsah

Župa skončila s antigénovým testovaním, je otvorená ďalšej spolupráci s ministerstvom zdravotníctva

Publikované:

Mobilné odberové miesto (MOM) na antigénové testovanie prítomnosti ochorenia Covid-19 na Strednej zdravotníckej škole Trnava skončilo činnosť posledným júnovým dňom.

Zobraziť galériu MOM TTSK (2)

Trnavská župa ho prevádzkovala od polovice februára. Prípadné obnovenie testovania v budúcnosti župa zváži v koordinácií s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky.

„MOM-ku sme otvárali v čase veľmi zlej epidemiologickej situácie. Za štyri a pol mesiaca sme urobili 24.000 antigénových testov. Aj takto sme prispeli k prevencii šírenia nového koronavírusu. Zmluvu s ministerstvom zdravotníctva sme mali, podobne ako iní prevádzkovatelia, do 30. júna. Pri príležitosti ukončenia jej fungovania ďakujem pedagógom a študentom strednej zdravotníckej školy, ktorí pri testovaní pomáhali,“ informovala riaditeľka odboru zdravotníctva Lucia Šmidovičová.

Mobilné odberové miesto kontajnerového typu fungovalo od 15. februára 2021 šesť dní v týždni. Od pondelka do soboty sa v ňom mohli záujemcovia nechať otestovať bezplatne. Umiestnené bolo v areáli Strednej zdravotníckej školy Trnava, na Daxnerovej 6, kde bolo zriadené prvé z piatich veľkokapacitných očkovacích centier trnavskej župy.

„Momentálne sa sústredíme na vakcináciu, ktorú považujeme za najefektívnejšiu ochranu pred ťažkým priebehom ochorenia Covid-19, ktorý si môže vyžiadať aj hospitalizáciu. Prevádzkujeme päť veľkokapacitných očkovacích centier a zabezpečujeme výjazdovú očkovaciu službu. Očkujeme všetkými štyrmi druhmi vakcín a sme pripravení podávať aj piatu, ktorá je doposiaľ jediná jednodávková,“ doplnila Šmidovičová.

Trnavská župa ku koncu júna podala 215 tisíc dávok vakcín. Až 7.500 z nich bolo podaných výjazdovo v zariadeniach sociálnych služieb, domácnostiach imobilných obyvateľov a v obciach. Mobilné očkovacie tímy navštívili už 140 z 210 obcí v Trnavskom kraji, ktoré o to požiadali.

Aktuálny zoznam miest, kde prebieha testovanie, je zverejnený na webe ministerstva zdravotníctva.

Aktuality

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky