Skočiť na obsah

Župa vysúťažila rekonštrukciu úseku cesty medzi Naháčom a Dolným Dubovým

Publikované:

Opravený bude súvislý šesťkilometrový úsek.

Zobraziť galériu

Trnavská župa prostredníctvom svojej organizácie Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja úspešne ukončila verejné obstarávanie rekonštrukcie cesty III/1275 spájajúcej Naháč s Horným a Dolným Dubovým. Vybraný uchádzač ponúkol cenu menej ako 475 tisíc eur, čo predstavuje úsporu 57 % z odhadovaných nákladov.

„Pokračujeme v modernizácií našej cestnej infraštruktúry. Nezabúdame pri tom ani na cesty III. triedy. Úspešne sa nám podarilo vysúťažiť súvislú rekonštrukciu vyťaženého šesťkilometrového úseku medzi Naháčom a Dolným Dubovým. Oproti predpokladu sme ušetrili viac ako polovicu. Za tieto peniaze opravíme ďalšie kilometre ciest,“ prisľúbil trnavský župan Jozef Viskupič.

V rámci systémového prístupu k opravám ciest prejde tento súvislý šesťkilometrový úsek medzi križovatkami s cestami II/502 a II/560 a dostane nový povrch v celej svojej dĺžke. Odvodňovacie priekopy budú vyčistené a obnovené tak, aby boli funkčné a stojatá voda neznehodnocovala teleso komunikácie vrátane krajníc.

S prácami sa začne už na budúci rok, po skončení zimnej údržby. Vzhľadom na intenzitu dopravy a dopravný význam komunikácie budú všetky opatrenia realizované tak, aby bola zachovaná prejazdnosť vozidiel minimálne v jednom jazdnom pruhu. O podrobnostiach bude župa včas informovať.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Župa distribuovala 104 počítačov pre študentov zo sociálne znevýhodnených rodín

Sú určené pre študentov, ktorí nemajú doma dostatočné technické vybavenie pre dištančné vzdelávanie.

Župa má plán rozvoja dopravy do roku 2050

Plán udržateľnej mobility a Plán dopravnej obslužnosti sú základným predpokladom rozvoja dopravy v kraji do roku 2050.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky