Skočiť na obsah

Župa vysúťažila rekonštrukciu úseku cesty medzi Naháčom a Dolným Dubovým

Publikované:

Opravený bude súvislý šesťkilometrový úsek.

Zobraziť galériu

Trnavská župa prostredníctvom svojej organizácie Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja úspešne ukončila verejné obstarávanie rekonštrukcie cesty III/1275 spájajúcej Naháč s Horným a Dolným Dubovým. Vybraný uchádzač ponúkol cenu menej ako 475 tisíc eur, čo predstavuje úsporu 57 % z odhadovaných nákladov.

„Pokračujeme v modernizácií našej cestnej infraštruktúry. Nezabúdame pri tom ani na cesty III. triedy. Úspešne sa nám podarilo vysúťažiť súvislú rekonštrukciu vyťaženého šesťkilometrového úseku medzi Naháčom a Dolným Dubovým. Oproti predpokladu sme ušetrili viac ako polovicu. Za tieto peniaze opravíme ďalšie kilometre ciest,“ prisľúbil trnavský župan Jozef Viskupič.

V rámci systémového prístupu k opravám ciest prejde tento súvislý šesťkilometrový úsek medzi križovatkami s cestami II/502 a II/560 a dostane nový povrch v celej svojej dĺžke. Odvodňovacie priekopy budú vyčistené a obnovené tak, aby boli funkčné a stojatá voda neznehodnocovala teleso komunikácie vrátane krajníc.

S prácami sa začne už na budúci rok, po skončení zimnej údržby. Vzhľadom na intenzitu dopravy a dopravný význam komunikácie budú všetky opatrenia realizované tak, aby bola zachovaná prejazdnosť vozidiel minimálne v jednom jazdnom pruhu. O podrobnostiach bude župa včas informovať.

Aktuality

DSC07211

Kraj vybuduje prvý úsek Vážskej cyklomagistrály z eurofondov

Celková výška oprávnených výdavkov projektu je 490 tisíc eur, z ktorých len 5 % tvorí spoluúčasť kraja.

DSC06327

Župa spustí mobilnú očkovaciu jednotku

Od budúceho týždňa začneme očkovať klientov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb.

11---VIZUALIZACIE-10

Kraj začal s výstavbou telocvične v Gbeloch, požiadal o príspevok z Fondu na podporu športu

Študenti, ale aj obyvatelia mesta a širšieho okolia na ňu čakajú vyše 70 rokov. Objekt bude moderný a multifunkčný.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky