Skočiť na obsah

Župa zabezpečí mimoriadne autobusy pre účastníkov omše v Šaštíne

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj zabezpečí, aby sa jeho obyvatelia dostali prímestskými autobusovými spojmi na mimoriadne vlaky, ktoré do Šaštína vypraví Železničná spoločnosť Slovensko pri príležitosti návštevy Svätého Otca.

Zobraziť galériu

Po dohode s Konferenciou biskupov Slovenska a dopravcami Arriva Trnava a Skand Skalica budú v stredu 15. septembra 2021 od skorých ranných hodín premávať linky nadväzujúce na posilové vlaky na trase Trnava – Kúty. Podobne dispozícii bude aj následný návrat návštevníkov poobede po slávnosti v Šaštíne.

„V rámci prípravy návštevy Svätého Otca v Šaštíne sme pristúpili k posilneniu prímestskej autobusovej dopravy. Zabezpečíme spolu 53 spojov, z ktorých 26 bude k dispozícií skoro ráno a 27 poobede. Obyvateľom tak uľahčíme dopravu na vlakové stanice, kde budú stáť mimoriadne vlaky. Cestovné poriadky sme navrhli tak, aby mali cestujúci dostatočný čas na prestup z autobusov do vlakov a naopak. Verejná doprava do Šaštína je tak logisticky najjednoduchšou a najpohodlnejšou alternatívou,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič a súčasne poprosil všetkých cestujúcich, aby dôsledne dodržiavali opatrenia na zníženie rizika šírenia ochorenia Covid-19.

Posilové spoje budú premávať cez obce a mestá v okresoch Piešťany, Senica, Skalica a Trnava. Autobusy budú vyrážať zo staníc Abrahám, Borová, Dolné Orešany, Horné Orešany, Chtelnice, Kátlovce, Pavlice, Radošovce, Skalica a Vrbové. V opačnom smere pôjde o železničné stanice v Senici a Smoleniciach, ako aj o autobusovú stanicu v Trnave.

* Spoje, ktoré budú realizovať návoz cestujúcich na mimoriadne vybrané vlaky ZSSK, sú v cestovnom poriadku dopravcu ARRIVA Trnava označené číslom 100 a vyššie.

Aktuality

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky