Skočiť na obsah

Župa zaočkovala ďalších 4.700 ľudí, na zdravotníckej škole v Trnave sa vakcíny podávali naposledy

Publikované:

Počas uplynulého víkendu (24. a 25. júla 2021) bolo v piatich župných očkovacích centrách zaočkovaných proti ochoreniu Covid-19 vyše 4.700 ľudí, z ktorých 1.350 prišlo bez predchádzajúcej registrácie.

Zobraziť galériu

Nedeľou bola súčasne ukončená činnosť veľkokapacitného očkovacieho centra trnavskej župy na Strednej zdravotníckej škole Trnava. Tento krok predpokladala očkovacia stratégia župy v prípade poklesu záujmu verejnosti o očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

„V piatich veľkokapacitných očkovacích centrách trnavskej župy sme od polovice februára dodnes podali viac ako 255-tisíc dávok vakcín proti ochoreniu Covid-19. Až 77-tisíc vakcinácii sme vykonali v našom prvom centre, ktoré sa nachádza na Strednej zdravotníckej škole Trnava. Uplynulý víkend sme v ňom očkovali nateraz naposledy. V tejto súvislosti ďakujem obyvateľom okolitých ulíc v mestskej časti Vozovka za trpezlivosť,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Kraj pokračuje vo výjazdovom očkovaní, ktoré je určené predovšetkým pre seniorov a imobilných obyvateľov. Uvažuje aj nad novými spôsobmi, ako dostať vakcínu bližšie k nezaočkovaným obyvateľom.

Ministerstvo zdravotníctva SR aktuálne eviduje záujem viac ako 60 ambulancií na území Trnavského kraja o podávanie vakcín.

Aktuálne informácie a harmonogram očkovania bude zverejnený na webových stránkach župy (trnavskazupa.sk a zdravazupa.sk), ako aj na jej profiloch na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Aktuality

TTSK - Kiraton

Trnavská župa pripravuje krajský hackaton

Trnavská župa v spolupráci s Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou (KIRA) a inovačným štúdiom Kiuub pripravuje 24-hodinový hackaton s názvom Kiraton.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky