Skočiť na obsah

Župa zaočkovala výjazdovou očkovacou službou už viac ako 1.000 ľudí

Publikované:

Trnavský samosprávny kraj pokračuje vo výjazdovom očkovaní proti Covid-19. Vakcína sa tak dostáva aj k ľuďom, ktorí z rôznych dôvodov nemôžu prísť na očkovanie do veľkokapacitných očkovacích centier.

Zobraziť galériu TS_TTSK - VOS (1)TS_TTSK - VOS (2)TS_TTSK - VOS (3)TS_TTSK - VOS (5)

Od spustenia výjazdovej očkovacej služby koncom apríla tohto roka bola vakcína podaná viac ako 1.000 seniorom. Vyše 50 imobilných obyvateľov dostalo vakcínu priamo v domácnostiach.

„Trnavská župa očkovanie zabezpečuje od februára vo veľkokapacitných očkovacích centrách. Aktuálne ich máme až päť, ďalšie sa nachádzajú v zdravotníckych zariadeniach. Niektorí obyvatelia sa však nemôžu dostať na očkovanie. Rozhodli sme sa preto zriadiť výjazdovú očkovaciu službu a chodiť očkovať priamo do obcí. Som rád, že je o ňu veľký záujem. Takto sme vakcínu Pfizer dostali už k viac ako 1.000 ľuďom,uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Výjazdovo sa očkuje vo všetkých častiach kraja. Službu využili napríklad obce Biely Kostol, Dojč, Gabčíkovo, Horný Bar, Jurová, Moravany nad Váhom, Ružindol či Trstená na Ostrove.

„Našim cieľom je zvýšiť percento zaočkovanosti. Záujemcovia o očkovanie našou výjazdovou očkovacou jednotkou sa môžu hlásiť priamo na obecných a mestských úradoch. Imobilných a ťažko chodiacich obyvateľov zapisujú do databázy všeobecní lekári,“ dodal župan Viskupič.

Výjazdová očkovacia služba trnavskej župy navštevuje aj obecné, mestské a župné zariadenia sociálnych služieb. Doteraz išlo napríklad o župné zariadenia v Okoči a Zavare, zariadenia mesta Trnava na ulici Terézie Vansovej a Coburgovej, mestské zariadenie Domum v Piešťanoch, ako aj neverejné zariadenia Comitas v Trnave alebo Karolína v Cíferi. Začiatkom uplynulého týždňa sa začalo preočkovávať druhou dávkou vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech, napríklad v Dennom stacionári Comitas v Trnave.

Informácie o očkovaní v slovenskom aj maďarskom jazyku, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie. Všetky informácie pravidelne aktualizujeme aj na sociálnych sieťach Facebook: Trnavský samosprávny kraj a Instagram: trnavskazupa.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Aktuality

IMG-20210618-WA0005

V Trnavskom kraji pribudne turistická útulňa novej generácie

Turistika v lesoch Trnavského kraja už čoskoro dostane úplne nový rozmer. Turistickí nadšenci prechádzajúci Malými Karpatami budú mať možnosť oddýchnuť si a prenocovať v úplne novej útulni už koncom tohto roka. Príbeh vznikajúcej útulne v Trnavskom kraji je zaujímavý tým, že spojil viacerých partnerov so zanietením pre pešiu turistiku. 

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky