Skočiť na obsah

Župan Jozef Viskupič sa aktívne zúčastnil 29. Ekonomického fóra v poľskom meste Krynica-Zdrój

Publikované:

Župan vystúpil v rámci panelovej diskusie venovanej možnostiam a spôsobom posilnenia spolupráce miestnej a regionálnej samosprávy a podnikateľských subjektov. Vo svojom príspevku sa župan zameral na spoluprácu v oblastiach duálneho vzdelávania a podpory inovácií.

Zobraziť galériu

Trnavská župa považuje za prioritu rozvoj duálneho vzdelávania, ktoré je prispôsobené aktuálnym požiadavkám a potrebám trhu práce. Duálny systém kombinuje teoretické vyučovanie s odbornou praxou a je charakteristický úzkou spoluprácou medzi školami, zamestnávateľmi a obchodnými komorami. Táto forma odbornej prípravy prispieva k vysokej úrovni zručnosti študentov a v dôsledku toho aj k nízkej miere ich nezamestnanosti po absolvovaní štúdia.

DSC_4242

V duálnom vzdelávaní je trnavská župa skokanom roka medzi slovenskými krajmi. Medziročne sa počet škôl zapojených do systému duálneho vzdelávania župy viac ako zdvojnásobil a počet zapojených zamestnávateľov strojnásobil. Župa zároveň pre študentov nastúpivších do prvého ročníka pripravila „duálny balíček,“ ktorý obsahuje štipendium a bezplatné cestovanie v prímestskej doprave. Perspektívne župa uvažuje aj o ponuke bezplatného ubytovania študentov v internátoch.

Župan ďalej vyzdvihol úlohu univerzít pôsobiacich na území trnavskej župy, s tromi z ktorých v súčasnosti pripravujeme memorandá o spolupráci. Ich cieľom je, aj v spolupráci s podnikateľskými subjektami, podporovať rozvoj vedy, výskumu, inovácií a smart riešení smerujúcich k vytvoreniu pracovných miest s pridanou hodnotou, zvýšeniu konkurencieschopnosti a zabezpečeniu udržateľného ekonomického rastu.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Malá krajská scénická žatva 2020

Rok 2020 je z pohľadu divadelnej histórie výnimočný, keďže si v rámci neho pripomenieme jedinečné jubileum – 100. výročie založenia Slovenského národného divadla. V roku 2020 si súčasne pripomíname aj 190. výročie uvedenia prvého ochotníckeho predstavenia na našom území (Liptovský Mikuláš, 22. augusta 1830), ako aj stále živé prepojenia medzi neprofesionálnymi a profesionálnymi umelcami na Slovensku.

O dotácie trnavskej župy možno požiadať do 14. februára

Trnavský samosprávny kraj poskytuje ďalšiu možnosť obciam, mestám a organizáciám, ako realizovať projekty v regióne. Zastupiteľstvo TTSK schválilo novinky v oblasti poskytovania dotácii z rozpočtu.

Svätý Mikuláš zavítal do DSS Horný Bar

Dňa 6 decembra k nám do DSS Horný Bar zavítal Svätý Mikuláš.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky