Skočiť na obsah

Župan Jozef Viskupič sa aktívne zúčastnil 29. Ekonomického fóra v poľskom meste Krynica-Zdrój

Publikované:

Župan vystúpil v rámci panelovej diskusie venovanej možnostiam a spôsobom posilnenia spolupráce miestnej a regionálnej samosprávy a podnikateľských subjektov. Vo svojom príspevku sa župan zameral na spoluprácu v oblastiach duálneho vzdelávania a podpory inovácií.

Zobraziť galériu

Trnavská župa považuje za prioritu rozvoj duálneho vzdelávania, ktoré je prispôsobené aktuálnym požiadavkám a potrebám trhu práce. Duálny systém kombinuje teoretické vyučovanie s odbornou praxou a je charakteristický úzkou spoluprácou medzi školami, zamestnávateľmi a obchodnými komorami. Táto forma odbornej prípravy prispieva k vysokej úrovni zručnosti študentov a v dôsledku toho aj k nízkej miere ich nezamestnanosti po absolvovaní štúdia.

DSC_4242

V duálnom vzdelávaní je trnavská župa skokanom roka medzi slovenskými krajmi. Medziročne sa počet škôl zapojených do systému duálneho vzdelávania župy viac ako zdvojnásobil a počet zapojených zamestnávateľov strojnásobil. Župa zároveň pre študentov nastúpivších do prvého ročníka pripravila „duálny balíček,“ ktorý obsahuje štipendium a bezplatné cestovanie v prímestskej doprave. Perspektívne župa uvažuje aj o ponuke bezplatného ubytovania študentov v internátoch.

Župan ďalej vyzdvihol úlohu univerzít pôsobiacich na území trnavskej župy, s tromi z ktorých v súčasnosti pripravujeme memorandá o spolupráci. Ich cieľom je, aj v spolupráci s podnikateľskými subjektami, podporovať rozvoj vedy, výskumu, inovácií a smart riešení smerujúcich k vytvoreniu pracovných miest s pridanou hodnotou, zvýšeniu konkurencieschopnosti a zabezpečeniu udržateľného ekonomického rastu.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Deň európskych športov organizovaný vo Vrbovom opäť netradične

V mesiaci september už tradične Gymnázium J.B.Magina organizuje športovú akciu pre žiakov základných škôl z okresu Piešťany pri príležitosti Dňa európskych športov. Tentoraz akcia bola organizovaná dňa 20. septembra 2019 v priestoroch telocvične Základnej školy na Komenského ulici vo Vrbovom pod názvom „ Deň netradičných európskych športov“.

Zastupiteľstvo TTSK: Župa plánuje vybudovať v Trnave kultúrno-kreatívne centrum a zriadi Fond na rozvoj Trnavského kraja

Poslanci zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja schválili vznik Fondu na rozvoj Trnavského kraja a uznesenie k žiadosti o eurofondové prostriedky na vybudovanie kultúrno-kreatívneho centra v Trnave. Volení zástupcovia a zamestnanci trnavskej župy sa budú riadiť novým etickým kódexom. Župa prestane používať na ničenie burín herbecídy na báze glyfosátov a bude používať výhradne ekologické prostriedky.

Najmenší hokejisti a hokejistky odštartovali putovný turnaj

V nedeľu 15.9.2019 sa na zimnom štadióne v Piešťanoch uskutočnil prvý zo série 8 turnajov hokejových prípraviek o Putovný pohár župana TTSK.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky