Skočiť na obsah

Župan navštívil okres Senica, poďakoval za zvládanie pandémie ochorenia Covid-19

Publikované:

Trnavský župan Jozef Viskupič v pondelok 31. augusta 2020 navštívil okres Senica. V rámci pracovného programu si obhliadol aktuálne rekonštruovaný úsek cesty III/1151 medzi obcami Prietrž a Osuské.

Zobraziť galériu

„Rekonštrukcia tohto päťkilometrového úseku napreduje a mala by byť dokončená začiatkom novembra. Vďaka transparentnému verejnému obstarávaniu sa nám podarilo znížiť cenu prác o viac ako polovicu oproti predpokladu,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

V závere letnej sezóny sa bol pozrieť pri Kunovskej priehrade, kde boli z vyše 30-tisícovej dotácie TTSK zakúpené vodné atrakcie ako kajaky, paddle boardy či vodné bicykle. Vďaka tejto podpore trnavskej župy zameranej na regionálny rozvoj sa podarilo výrazne zvýšiť návštevnosť rekreačnej oblasti.

Župan sa zúčastnil aj na otvorení Mestského múzea v Senici. To vzniklo v rámci projektu „Česká cesta“ podporeného z programu Európskej únie INTERREG, v ktorom je cezhraničným partnerom Senice mestečko Klobouky u Brna. Počas nedávnej oficiálnej návštevy Juhomoravského kraja sa župan s hejtmanom dohodli na zintenzívnení spolupráce partnerských regiónov aj za využitia európskych zdrojov v rámci nového programového obdobia 2021-2027.

„Prišiel som poďakovať zamestnancom nášho najväčšieho zariadenia sociálnych služieb za každodennú pracovitosť. Špeciálne oceňujem ich pretrvávajúce nasadenie počas pandémie ochorenia Covid-19. Senické a všetky ostatné župné zariadenia sociálnych služieb sme vybavili pulznými oxymetrami. Tie merajú mieru okysličenia krvi, a teda môžu prispieť k včasnému odhaleniu prípadných problémov klientov s dýchaním,“ uviedol župan po návšteve v Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov Senica.

Župa počas leta dodala do 21 zariadení sociálnych služieb, ktorých je zriaďovateľom, spolu 40 pulzných oxymetrov. Tie bezbolestne merajú okysličenie krvi a tepovú frekvenciu klientov. Na základe týchto informácií sa posudzujú funkcie dýchania a ďalšie životne dôležité funkcie.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným

Aktuality

Projekt participatívneho rozpočtu výrazne podporil aj cyklistickú dopravu

Cyklistická doprava a jej podpora je jednou z priorít trnavskej župy v oblasti dopravy. Jej ekologické spôsoby sú pre župu výzva, s ktorou sa chceme a musíme vysporiadať. Preto, aj v rámci projektu participatívneho rozpočtu, kraj podporil kreatívne nápady pre podporu cyklodopravy.

J. Viskupič: Riešenie dopravy v Hlohovci sa musí dostať medzi priority

Až 11 zo 100 priorít vo výstavbe a rekonštrukcií cestnej infraštruktúry v správe štátu sa nachádza na území Trnavského kraja. Materiál schválila vláda Slovenskej republiky 16. septembra 2020.

Vo dvore Trnavského osvetového strediska bude Festival malých dychových hudieb

Na nedeľu 4. októbra 2020 pripravilo Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom na dvore Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského Festival malých dychových hudieb. Na festivale budú svoje umenie prezentovať lokálne dychové orchestre, ktoré sa oduševnene venujú hudbe vo svojom voľnom čase.

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky