Skočiť na obsah

Župné mobilné odberové miesto v Trnave pokračuje v prevádzke aj po 1. apríli, otvorené bude aj cez Veľkú noc

Publikované:

Nechať sa bezplatne otestovať v župnom mobilnom odberovom mieste môže každý. Uprednostnení sú záujemcovia, ktorí sa vopred objednajú cez formulár na korona.gov.sk. Ľuďom, ktorí sa na testovanie dostavia bez objednania, sa môže stať, že budú čakať.

Zobraziť galériu

Mobilné odberové miesto (MOM) Trnavského samosprávneho kraja na Strednej zdravotníckej škole v Trnave pokračuje v činnosti aj po 1. apríli 2021. V záujme zabezpečiť túto službu vo verejnom záujme, župa podpísala dodatok k zmluve s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky o jeho prevádzke do 30. júna 2021. Pri testovaní antigénovými testami pomáhajú pedagógovia a žiaci zdravotníckej školy.

„V našej stálej MOM-ke sme otestovali už vyše 8.000 ľudí. Priemerne ide o približne 220 záujemcov denne. Najväčší nápor tradične pociťujeme v piatok poobede a v sobotu. Antigénové testovanie je stále jedným z kľúčových nástrojov v boji proti šíreniu nového koronavírusu. Rozhodli sme sa  preto predĺžiť fungovanie odberného miesta o ďalšie tri mesiace a umožniť tak našim obyvateľom nechať sa otestovať na prítomnosť ochorenia Covid-19. Urobili sme to napriek faktu, že ministerstvo zdravotníctva výrazne znížilo platby za jeho prevádzku,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Župné MOM kontajnerového typu sa nachádza na Daxnerovej 6 v Trnave, pričom sa k nej dá najjednoduchšie dostať z Nobelovej, od čerpacej stanice. Funguje od pondelka 15. februára 2021, a to od pondelka do piatka medzi 10:00 a 18.00 a v sobotu medzi 8:00 a 16:00. Testovanie bude prebiehať v štandardných časoch aj počas Veľkej noci, a to v piatok, v sobotu aj v pondelok, teda 2., 3. a 5. apríla 2021.

Nechať sa bezplatne otestovať v župnom mobilnom odberovom mieste môže každý. Uprednostnení sú záujemcovia, ktorí sa vopred objednajú cez formulár na korona.gov.sk. Ľuďom, ktorí sa na testovanie dostavia bez objednania, sa môže stať, že budú čakať.

Popri testovaní župa pokračuje aj v očkovaní proti Covid-19. V troch veľkokapacitných očkovacích centrách v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave už bolo zaočkovaných takmer 27.500 ľudí. V sobotu 3. apríla by malo pribudnúť ďalších približne 6.000 ľudí. Medzi nimi budú aj prví záujemcovia o očkovanie s ťažkým zdravotným postihnutím alebo ťažkou diagnózou, ktorí sa registrovali do župnej databázy cez portál cakarenTT.SK.

Aktuality

IMG-20210618-WA0005

V Trnavskom kraji pribudne turistická útulňa novej generácie

Turistika v lesoch Trnavského kraja už čoskoro dostane úplne nový rozmer. Turistickí nadšenci prechádzajúci Malými Karpatami budú mať možnosť oddýchnuť si a prenocovať v úplne novej útulni už koncom tohto roka. Príbeh vznikajúcej útulne v Trnavskom kraji je zaujímavý tým, že spojil viacerých partnerov so zanietením pre pešiu turistiku. 

Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky