Jump to content

Všetky aktuality

Kultúra sa presúva do online priestoru

V súvislosti s obmedzením pohybu obyvateľstva zostane všetkých 18 kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti trnavskej župy pre verejnosť uzatvorených od soboty 24. októbra 2020 až do odvolania.

S vašou pomocou to zvládneme

Pomôžte pri celoplošnom testovaní v našom kraji.

Bezpečne za kultúrou v Trnavskej župe

Aj počas núdzového stavu je všetkých našich 18-ich kultúrnych inštitúcií prístupných pre individuálnych návštevníkov. Aby sa zamestnanci i návštevníci cítili pri získavaní umeleckých zážitkov bezpečnejšie, nakúpili sme hygienické a ochranné prostriedky za 20 tisíc eur.

Diela najlepších umelcov Trnavskej palety predstavia v Západoslovenskom múzeu v Trnave

Trnavské osvetové stredisko je garantom 52. ročníka regionálnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Trnavská paleta. Priebeh podujatia, ktoré završuje výstava výtvarných diel, zabezpečuje v spolupráci so Západoslovenským múzeom v Trnave.

Výstava Poklady strednej Európy v kaštieli v Dolnej Krupej

Slovenské národné múzeum v spolupráci s Národopisným múzeom vo Viedni a mestom Marchegg vás pozýva na novootvorenú výstavu v kaštieli v Dolnej Krupej s názvom Pripraviť sa, poklad, štart! Putovanie za hodnotami, ktorá je spoločným projektom inštitúcií v rámci projektu TREASURES.

Župa zrekonštruovala ďalšie dva úseky ciest na Záhorí

Župan Viskupič symbolicky prebral a odovzdal do užívania dva zrekonštruované úseky ciest na Záhorí - medzi Prietržou a Osuským a od obce Podbranč po hranicu kraja.

Poznáme víťazov súťaže Ekologický čin roka 2019

V utorok 20. októbra 2020 Trnavská župa zverejnila výsledky súťaže Ekologický čin roka 2019. V rámci nej boli už po deviatykrát ocenené aktivity prispievajúce k zvyšovaniu environmentálneho povedomia a zachovaniu biodiverzity.

Pomoc pre obete trestných činov

V rámci prevencie kriminality pripravilo Ministerstvo vnútra SR nový informačný leták, ktorý je určený pre obete trestných činov. Sú tu zverejnené všetky dôležité informácie, kde môžu obete požiadať o bezplatnú pomoc.

Vyučovanie v stredných školách bude prebiehať online

Žiaci 53 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja sa budú učiť online od pondelka 12. októbra 2020 až do odvolania.

Krajská organizácia cestovného ruchu vyhlásila súťaž na nové logo

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj (KOCR) vyhlásila verejnú súťaž na návrh svojho loga a základnej vizuálnej identity. Organizácia chce aj týmto krokom prispieť k zatraktívneniu Trnavského kraja ako destinácie cestovného ruchu.

Župa zabezpečila pre všetky svoje zariadenia sociálnych služieb antigénové testy

Trnavská župa zabezpečila pre všetkých 21 zariadení sociálnych služieb vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti antigénové rýchlo testy na ochorenie Covid-19.

Žiaci senického gymnázia sa učia online  

Od piatku 2. októbra 2020 prebieha vyučovanie v Gymnáziu Ladislava Novomeského v Senici na diaľku. Z preventívnych dôvodov sú žiaci a učitelia ponechaní v domácom prostredí minimálne na desať dní.

Župa do konca roka opraví ďalších 16 úsekov ciest 

Neogotický kaštieľ v Galante bol v stredu 30. septembra 2020 miestom 19. riadneho rokovania Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja.

Výstava Trnava - kráľovské mesto v obrazoch

Trnavské osvetové stredisko usporiadalo v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom výstavu Trnava - kráľovské mesto v obrazoch.
Výstava je inštalovaná vo výstavných priestoroch Trnavského osvetového strediska v Dome hudby Mikuláša Schneidera Trnavského od 15. októbra a potrvá do 15. decembra 2020.

Nové traktory pomôžu počas letnej aj zimnej údržby ciest

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) dnes prevzala od dodávateľa prvú časť z 20-ich traktorov. Ide o začiatok komplexnej obmeny vozového parku slúžiaceho na letnú a zimnú údržbu ciest.

Diskutovali sme o budúcnosti európskeho automobilového priemyslu

Trnavský samosprávny kraj sa aktívne zapája do aktivít v rámci Európskeho týždňa regiónov a miest. Na online Samite o zelenej transformácii v stredu 14. októbra vystúpil člen Európskeho výboru regiónov a trnavský vicežupan József Berényi.

Výstava výtvarných diel Rudolfa Rypáka a Vernera Scheibenreifa v priestoroch Úradu TTSKa

Trnavské osvetové stredisko a Trnavský samosprávny kraj sprístupnili v rámci projektu KreaTiviTa 2020 výstavu výtvarníkov Rudolfa Rypáka a Vernera Scheibenreifa na Úrade Trnavského samo-správneho kraja. Výstava potrvá do 15. decembra 2020.

Trnavská župa vyhlásila výzvu na podporu regionálneho rozvoja

V grantovej schéme je na tento účel vyčlenených spolu 500 tisíc eur, pričom výška dotácie sa pohybuje od 3 000 do 50 000 eur. Podávať žiadosti je možné elektronicky do 30. novembra 2020.

Nemocnice druhú vlnu pandémie zvládajú

V stredu 7. októbra 2020 sme pokračovali v pravidelných stretnutiach so zástupcami piatich nemocníc nachádzajúcimi sa na území nášho kraja.

Žiaci trnavskej strednej poľnohospodárskej školy sa učia online  

Od stredy 7. októbra 2020 prebieha vyučovanie v Strednej odbornej škole poľnohospodárstva a služieb na vidieku online. Z preventívnych dôvodov sú žiaci a učitelia ponechaní v domácom prostredí minimálne na desať dní.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »
Jump to main navigation
Jump to the top of the page