Skočiť na obsah

Všetky aktuality

Župa pokračuje v očkovaní od piatka do nedele

Trnavská župa bude ponúkať očkovanie proti ochoreniu Covid-19 od najbližšieho piatka do nedele. Možnosť nechať sa zaočkovať majú obyvatelia v Dunajskej Strede, Trnave a v Skalici. Očkujeme registrovaných aj neregistrovaných záujemcov, prvou, druhou a treťou dávkou vakcín Moderna a Pfizer.

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

Pripravili sme prehľadný zoznam zariadení, ktoré ponúkajú možnosť očkovania aj bez predchádzajúcej registrácie počas týždňa (aktuálny k 29.11.2021).

Krajskí cestári sú pripravení na obdobie zimnej údržby, vozidlá vyrazili do terénu

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) má pripravené personálne, technické a materiálne kapacity na zimnú údržbu ciest. Župná rozpočtová organizácia sa bude starať o viac ako 1.600 kilometrov ciest II. a III. triedy na území Trnavského kraja a na základe zmluvy so Slovenskou správou ciest aj o vybrané cesty I. triedy v Trnavskom a Bratislavskom kraji. Premiérovo pri tom naplno využije kompletne obmenený vozový park. Správa a údržba ciest TTSK je pripravená na prvé rozsiahlejšie sneženie, vozidlá už vyrazili do terénu a zabezpečujú zjazdnosť ciest.

Župa bude očkovať od piatka do nedele

Trnavská župa v piatok a aj počas najbližšieho víkendu ponúkne možnosť nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 vo všetkých siedmich okresných mestách. Prvé, druhé i tretie dávky vakcín Pfizer a Moderna budú dostupné v dvoch veľkokapacitných očkovacích centrách, a to v Dunajskej Strede a Trnave.

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

Pripravili sme prehľadný zoznam zariadení, ktoré ponúkajú možnosť očkovania aj bez predchádzajúcej registrácie počas týždňa (aktuálny k 22.11.2021).

Župa zrekonštruovala ďalšie tri úseky ciest v okrese Trnava

Trnavský samosprávny kraj zrekonštruoval ďalšie tri úseky ciest III. triedy v okrese Trnava za viac ako milión eur. Medzi vynovené úseky v celkovej dĺžke 6,8 kilometra patrí cesta z Dechtíc na Dobrú Vodu a medzi Košolnou a Dolnými Orešanmi. Župa upravuje aj miestnu komunikáciu v rovnakej lokalite, ktorá bude slúžiť ako obchádzková trasa pre prímestské autobusy počas jarnej rekonštrukcie mosta v Horných Orešanoch.

Župa bude cez víkend očkovať aj bez registrácie

Trnavská župa aj počas najbližšieho víkendu ponúkne možnosť nechať sa zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 vo všetkých siedmich okresných mestách. Prvé, druhé i tretie dávky vakcín Pfizer a Moderna budú dostupné v dvoch veľkokapacitných očkovacích centrách, a to v Dunajskej Strede a Trnave.

Župnú Cenu slobody Antona Srholca získali štyri osobnosti

Trnavský župan po tretíkrát udeľoval Cenu slobody Antona Srholca osobnostiam verejného života za prínos v boji za slobodu a demokraciu. Galavečer sa konal symbolicky v stredu 17. novembra 2021 v Divadle Jána Palárika v Trnave.

Župa uviedla knihu o histórii a súčasnosti Letiska Piešťany

V utorok 16. novembra 2021 sa v priestoroch odletovej haly uskutočnilo uvedenie knihy „Civilné letisko Piešťany“, ktorej autorom je Marián Koricina. Trnavský samosprávny kraj ako majoritný akcionár Letiska Piešťany finančne podporil vznik publikácie, ktorú vydalo župné Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch.

Župa v sobotu zaočkovala viac ako 3.600 ľudí

Trnavský samosprávny kraj počas uplynulej soboty 13. novembra 2021 očkoval vo všetkých siedmich okresných miestach kraja. V dvoch veľkokapacitných očkovacích centrách, a to v Dunajskej Strede a Trnave. Výjazdovo sa očkovalo v obchodných domoch Tesco v Hlohovci, Piešťanoch a Senici, na Základnej umeleckej škole v Skalici a v Mestskej športovej hale Galanta.

Možnosti očkovania v Trnavskom kraji

Pripravili sme prehľadný zoznam zariadení, ktoré ponúkajú možnosť očkovania aj bez predchádzajúcej registrácie počas týždňa (aktuálny k 15.11.2021).

V trnavskom regióne bude jazdiť sedem nových prímestských autobusov

Trnavský samosprávny kraj s jedným zo svojich troch zmluvných dopravcov ARRIVA Trnava predstavil sedem nových prímestských autobusov. Do prevádzky budú nasadené na linkách v okolí Trnavy a Piešťan. Na ich nákup získal dopravca príspevok z eurofondov prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške viac ako 1,2 milióna eur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »
Skočiť na hlavnú navigáciu
Skočiť na začiatok stránky